Aktivity

Každé dieťa si u nás nájde to svoje. Aj keď náš výchovno-vzdelávací proces je veľmi pestrý a plný rôznych aktivít, exkurzií a projektov, radi by sme obohatili školský život detí o ponuku viacerých krúžkov.

Lingo English

Lektorka Lucka je u našich deti veľmi obľúbená a jej hodiny sú kreatívne a zábavné. Prebiehajú dvakrát týždenne. Vďaka malému kolektívu (5-7 detí v skupine) a členeniu na skupinu podľa aktuálnych vedomostí, deti napredujú a odozva zo strany rodičov bola vždy pozitívna. Učia sa spevom, hrou, tancom, aktívnym rozhovorom a dôraz pri deťoch kladie najmä na ro rozširovanie slovnej zásoby a tvorby viet v anglickom jazyku.

Eboníček

Dlhoročná spolupráca so Základnou umeleckou školou Ebony nám umožňuje každý rok deťom ponúknuť tanečný krúžok raz týždenne, ktorý je vyhľadávaný nie len dievčatami. Program hudobno-pohybovej a tanečnej prípravy pod vedením skúsených lektoriek prináša deťom neobyčajné dobrodružstvá na každej hodine. Tanec, spev, dramatizácia, hra na detské hudobné nástroje, výtvarné umenie a omnoho viac je podstatou tohto programu.

Pán štetec

Výtvarný krúžok pod vedením p. učiteľky Ľubky je plný hravosti a experimentovania.
V porovnaní s bežnou výtvarnou výchovou, ktorú deti realizujú počas hlavných
vzdelávacích činností, sa na tomto krúžku deti zoznamujú s časovo náročnejšími technikami. Krúžkom podnecujeme ešte viac detskú zvedavosť, nápaditosť a estetické cítenie. Zapájame sa do mnohých výtvarných súťaží ako napríklad – Vesmír očami detí, Dúha, Vodovodná a mnoho ďalších.

Plavecký kurz

Veľmi obľúbený kurz medzi deťmi realizujeme dvakrát ročne. Kurz sa realizuje v plaveckom bazéne na SPŠ Strojníckej, ktorý prešiel v roku 2023 kompletnou rekonštrukciou. Deti počas kurzu oboznamujeme s vodným prostredím a učíme základné plavecké zručnosti, ktoré budú potrebovať na zvládnutie všetkých plaveckých spôsobov.

Kurz korčuľovania

Spolupracujeme s PWG Arénou už niekoľko rokov a naše deti sa úspešne učia korčuľovať
na ľade. Tento kurz je pre staršie detičky a vedú ho skúsení inštruktori, ktorých si vždy deti veľmi obľúbia. Kurz realizujeme v týždennom bloku počas jesene, v prípade záujmu aj na jar.

Výletovanie

Každý náš výlet je zážitkovým učením v praxi. Aj obyčajný pobyt v lese sa vďaka šikovným pani učiteľkám stane čarovnou udalosťou na ktorú deti spomínajú ešte niekoľko mesiacov. Cestujeme objednaným autobusom a samozrejme na prvom mieste je bezpečie našich detí. Výlety prispôsobujeme veku skupiny. Každý výlet je krásnym okamihom, kedy sme mimo priestorov školy a deti majú pocit výnimočného dňa.

Kultúrna škôlka

Návšteva divadielok priamo v našich priestoroch, či návšteva detí priamo na scéne alebo vlastné divadelné vystúpenia, to všetko je bežnou súčasťou nášho školského roka.
Od Janka Hraška, po Tri prasiatka, až ku novodobej Snehovej kráľovnej. Všetky divadelné predstavenia sledujú deti so zatajeným dychom a my sme šťastné že dramatická výchova
je súčasťou ich života už od útleho veku.

Naši partneri

Naplánujte si návštevu a zažite atmosféru na vlastné oči

info@msvcielka.sk                  +421 907 285 528                Facebook                Instagram

Naplánujte si návštevu a zažite atmosféru na vlastné oči