Vážení rodičia, a priatelia našej materskej školy, v kalednárnom roku 2025 môžete prvykrát venovať nášmu OZ Včielka, ktoré sme založili pre deti z našej Včielky vaše 2% dane. Získané prostriedky budú použité na kultúrné a vzdelávacie aktivity pre vaše deti, dokúpenie interiérového alebo exteriérového zariadenia a pod.

Tento príjem považujeme za výbornú formu zveľaďovania našich spoločných možností ktorý nezaťaží vaše peňaženky, no zároveň obohatí vybavenie prostredia pre vaše deti.

Ako postupovať?

• Do 15.2.2025 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň

• Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane

• Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane – to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.

55097651

Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2025 na daňový úrad podľa Vášho bydliska, alebo priamo nám a my to doručíme za vás.

55097651

Naša škola je zaradená do siete škôl a školských zariadení pod Ministertsvom školstva, vedy, výskumu a športu SR a na základe schválenia Regionálnym úradom verejného zdravotníctva má kapacitu na 24 detí. V triede pre deti od 2-4 rokov je 12 detí a v triede od 5-6 rokov rovnako.

• Riadne vyplňte daňové priznanie.

• Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.

• V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

55097651

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2025) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.

• Riadne vyplňte daňové priznanie.

• Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).

• V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:

55097651

Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.

Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.

Naplánujte si návštevu a zažite atmosféru na vlastné oči

info@msvcielka.sk                  +421 907 285 528                Facebook                Instagram

Naplánujte si návštevu a zažite atmosféru na vlastné oči

info@msvcielka.sk                  +421 907 285 528                Facebook                Instagram